Menu Content/Inhalt
Головна
ОБЛАСНА АКЦІЯ "Бібліотечний Х-фактор" PDF Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Natalia   
26.05.2016

обласнА акціЯ

«Бібліотечний Х-фактор

«У СУЗІР’Ї

літературних талантів»

Директорам районних

(міських) бібліотек

Sample Image

Про проведення обласної акції

«Бібліотечний Х-фактор «У СУЗІР’Ї

літературних талантів»

24 листопада Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури В’ячеслав Кириленко, перебуваючи з робочою поїздкою у місті Одеса, взяв участь у презентації нового культурно-мистецького проекту "Бесарабські діалоги", ініційованого Міністерством культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини та відомим українським письменником Андрієм Курковим.

"Ми будемо експериментувати впродовж двох тижнів із відвідуванням молодими письменникам різних міст Одещини, в тому числі і півдня Одещини
Бесарабії. Адже, це багатонаціональний регіон, де нам необхідно співпрацювати в культурній сфері. Це важливо для єдності нашої країни. До того ж, для України важливий інтелектуальний діалог між представниками різних культур. "Бесарабські діалоги"один з його елементів", сказав В’ячеслав Кириленко. Якщо проект буде вдалий, то він буде реалізований в інших областях України, зокрема – на Закарпатті.

В рамках проекту «Бесарабські діалоги» пройшли зустрічі між відомими українськими письменниками з різних міст України та представниками інтелектуальних кіл Одещини у Білгород-Дністровському, Арцизі, Болграді, Рені, Ізмаїлі.

В рамках проекту пройшов письменницький конкурс "Українська Бесарабія", до участі в якому запрошувались молоді, до 35 років, письменники, студенти, школярі Одещини. Конкурс молодих письменників мав на меті відкрити невідомі раніше імена для всієї України.

Одеська обласна бібліотека для юнацтва у 2007 році разом з ЦБС області намагалася створити «Літературну карту Одещини». Не всі ЦБС відгукнулися на нашу пропозицію, тому і карта вийшла не повною. У 2016 році ми пропонуємо долучитися до обласної акції «Бібліотечний Х-фактор «У сузір’ї літературних талантів». За допомогою акції ми хочемо відкрити невідомі імена юних літераторів в межах нашої області.

Мета акції – сприяння та розвиток творчого потенціалу, пошук, підтримка та популяризація літературних талантів серед молоді.

Бібліотека може зібрати, об'єднати зірковий склад літераторів районів, міст області, допомогти у розповсюдженні їх творчості серед широкого кола читачів. Під час акції радимо провести різноманітні заходи:

-          літературні конкурси, фестивалі, творчі вечори, дебют-вечори, літературні презентації, майстер-класи тощо;

-         засідання літературних клубів за інтересами, літературних віталень, де збираються найбільші шанувальники книги;

-         створити літературні програми на місцевому радіо й ТБ, сприяти публікації літературних творів початківців на сторінках місцевих газет;

-         створити сторінку на сайті, у блозі бібліотеки, де початківці можуть опублікувати свої твори, поспілкуватися на різні теми у форумі, взяти участь у конкурсах, дізнатися про останні новини літературного життя України та світу, отримати корисні й цікаві розсилання.

Бібліотечний Х- фактор «У сузір’ї літературних талантів» саме той захід, під час якого юні літературні зірочки демонструватимуть свої таланти. Провести його можна у формі шоу-конкурсу.

Основна частина – читання власних творів.

На захід запросити майстрів пера – письменників та журналістів, викладачів літератури. Вони увійдуть до складу журі. А також презентуватимуть свої твори.

Конкурс слід провести за номінаціями. Наприклад, «Міс (містер) фантастика», «Казкова принцеса («Казковий принц»)», «Це ж елементарно, сер!», «Намалюй мені ніч» і т. п. Або: «Проза», «Вірш», «Есе»…

Передбачити музичні паузи: виступи юних музикантів, поетів-бардів, танцювальних колективів.

В програму можна включити: парад літературних героїв, театралізовані сценки за літературними творами, літературну вікторину, кросворд, загадки, шаради, анаграми тощо для глядачів. За допомогою Інтернету ви легко їх знайдете. Наприклад, ось тут: http://metodichka.com.ua/Book9.htm Літературні забави на уроках і святах. Серія "Ігрові методи навчання".

Бібліотека може підготувати виставку «Майстри художнього слова і наш край», стенд «Юні таланти нашого району (міста, села)». Доречною буде виставка виробів, зроблених руками юних читачів бібліотеки, виставка ілюстрацій до літературних творів.

Заходи радимо провести під час Всеукраїнського тижня книги або Всеукраїнського дня бібліотек. Не забудьте про рекламу: афіші, листівки, флаєри, повідомлення в місцевих ЗМІ, в соціальних мережах тощо.

«Ви пишете вірші, оповідання, есе…Тоді вам до бібліотеки! Запрошуємо до участі у бібліотечному Х- факторі «У сузір’ї літературних талантів»».

Пропонуємо переглянути сюжети у медіаблозі Хмельницького піар-офісу про проведення бібліофесту «Х-фактор відкриває талант»: https://kmprofis.wordpress.com/.

Інформацію надсилайте на адресу ОБЮ ім. В. В. Маяковського електронною поштою до 1 жовтня ц.р. З оглядовим методичним матеріалом можна ознайомитись тут .

 

Останє оновлення ( 16.03.2017 )
 

Бібліотека працює:

 з 10:00 до 18:00

субота та неділя:
з 10:00 до 17:00

 вихідний: п’ятниця

Тел.: 747-22-42

Email: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати Ява-скрипт.

 Шановні колеги!

 З повнотекстовими

методичними

матеріалами

2010 – 2015 років

ви можете

ознайомитись ТУТ .

Шановні читачі!
В бібліотеці працює
Пункт Доступу Громадян
(ПДГ).
Ви маєте можливість дізнатися
Про діяльність
Органів Державної Влади
ТУТ
- доступ до інформації
- пошук інформації
- консультації бібліографа.
Звертатись в
інформаційно-бібліографічний відділ.
 

 

 

ОНЛАЙН

КОНСУЛЬТАЦІЯ

ЮРИСТА